Jak do nas trafić


Ul. Krakowskie Przedmieście 24

Mały Dziedziniec

tel. 22 55 20 372

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


 PRZYJDŹ DO NAS

 PorozRegPlac

 

 Link do Zarządzenia nr 9 Rektora UW w sprawie ustalenia Regulaminu Wynagradzania  i treść Regulaminu Wynagradzania

 

Spotkanie w sprawie podwyżek 2019

NotatkaRektora01

 

Materiały dodatkowe dotyczące wynagrodzeń w roku 2018

 

WynagrodzenieNA

 

podpisyOdbyło się trzecie spotkanie w sprawie podwyżek

Poniżej treść porozumienia podpisanego między władzami uczelni i związkami zawodowymi na spotkaniu dotyczącym rozdziału podwyżki dnia 18 czerwca 2014r.

 

podwyzkiDrugie spotkanie w sprawie podwyżek

13.06.2014 roku o godzinie 13-tej odbyło się drugie spotkanie poświęcone zasadom rozdziału podwyżki 2014 między władzami uczelni a Związkami Zawodowymi. Strona Rektorska podtrzymała proporcje podziału części obligatoryjnej i uznaniowej w gestii dziekanów 25% (70zł do wynagrodzenia zasadniczego) do 75% uznaniowo.
Komisja Zakładowa NSZZ ,,Solidarność" i pozostałe związki uznały taką propozycję za nie do przyjęcia. Nasza początkowa propozycja w tych negocjacjach (60% obl. i 40% uzn.) została w trakcie rozmów zmodyfikowana do (55% obl. i 45% uzn.). Z kolei, w ramach negocjacji, Rektor zaproponował 40% obligatoryjnie i 60% uznaniowo. Z kolei wspólne stanowisko związków to 50% obligatoryjnie i 50% uznaniowo. Ta ostateczna propozycja niestety nie została zaakceptowana. Związki zawodowe zaproponowały podpisanie protokołu rozbieżności. Po dalszej dyskusji obydwie strony uznały, że należy spotkać się ponownie. Termin spotkania wyznaczono na 18 czerwca 2014 godz. 12.30.
W trakcie rozmów pojawiła się inna propozycja związku: polaryzacja między grupami pracowniczymi (wstępnie NA:NNA:Obsługa=1,23:1:0,77), ale nawet sam pomysł nie został zaakceptowany przez władze UW. Propozycja Rektora to średnio dla wszystkich grup pracowniczych po równo (?!). Ponadto ZZ postulowały, aby kryteria części uznaniowej były jasno określone przez kierownika jednostki i były przedmiotem rozmów z przedstawicielami pracowników.
Będziemy na bieżąco informować o postępie rozmów.

Pierwsze spotkanie w sprawie podwyżek.

3.06 2014 o godzinie 10.30 odbyło się spotkanie władz uczelni ze związkami zawodowymi. Spotkanie było poświęcone uzgodnieniu zasad podziału podwyżki 2014. Strona rektorska zaproponowała proporcje podziału na część obligatoryjną 25% (70 zł do wynagrodzenia zasadniczego) i część uznaniową w gestii dziekanów 75%. Związki zawodowe uznały, że propozycja ta jest nie do przyjęcia. W ramach negocjacji zaproponowaliśmy - 60% część obligatoryjna, 40% uznaniowa. Po dyskusji obydwie strony zdecydowały, że niezbędne jest kolejne spotkanie, którego termin wyznaczono na 13 czerwca 2014 o godzinie 13. Będziemy na bieżąco informować o postępie prac.

Minister Ratajczak pinformował, że Ministerstwo niebawem wystąpi do Ministerstwa Finansów o uruchomienie rezerwy celowej na podwyżki w uczelniach podległych MNiSW. (776,08 mln zł.)

Przed nami rozmowy z Rektorem na temat zasad podwyżek w 2014 roku. W najbliższym czasie będziemy ...

Czytaj dalej...

Na całym świecie od ponad stu lat.

Przyjdźpracownicy zrzeszają się w związkach zawodowych by mieć wpływ na warunki pracy, płacę, by nie być skazanym na samowolę pracodawców.

Czytaj dalej...

Nie czekaj! Chodź z nami!

Docs / Support

Już teraz zgłoś się

do Komisji Zakładowej lub swojej Komisji Wydziałowej

Czytaj dalej...

Prawo daje Związkowi

razemszerokie możliwości działania oraz zmusza pracodawcę do respektowania opinii Związku i liczenia się z pracownikami. Czytaj dalej...

Joomla templates by Joomlashine